STK Kaletach
stk-kalety  
  STK
  RAJD MAŁOPOLSKA 2013
  Projekt tras rajdowych wraz z najciekawszymi atrakcjami na trasach.
  Galeria
  Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK 2008 w Kaletach
  Sprawozdanie STK Kalety za 2005
  Sprawozdanie STK Kalety za 2006
  Sprawozdanie STK Kalety za 2007
  Sprawozdanie STk Kalety za 2008
  Sprawozdanie STK Kalety za 2009
  Odznaki
  Księga gości
  Forum
Sprawozdanie STK Kalety za 2009
Sprawozdanie Sekcji Turystyki Kolarskiej w Kaletach za rok 2009.

Statystyka w liczbach:
6 – rajdy ( 12 dni na rowerze )
4 rajdy – powyżej 10 uczestników ( w tym 58 CZTK PTTK Żary 2009)
2 rajdy – od 4 do 10 uczestników
10 – wycieczek sekcyjnych ( 20 dni na rowerze w tym obóz wędrowny 14-22 lipiec )
85 – odznaki krajoznawcze (w tym 6 KOT)
Konkursy:
9 – razy I miejsce ( w tym 1 konkurs drużynowy )  
9 – razy II miejsce
5 – razy III miejsce
 
1.
Data: 29.03.09
Trasa: Kalety – Truszczyca – Kalety – 15 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Mikołaj Dziuk, Dorota Spałek, Ewelina Nolbert, Oliwia Howaniec, Adrian Ratajczyk, Adrianna Potempa, Agnieszka Kopyciok, Danuta Kopyciok, Daniel Marczak, Sebastian Howaniec, Przemysław Wicher, Sebastian Gruca, Robert Zowada, Dominika Kubica, Krzysztof Borek, Robert Madeja, Agnieszka Kozok, Robert Spyra, Sandra Borecka, Paweł Kubiak, Jakub Walczak, Radosław Jelonek, Dawid Ochman, Jacek Mazur, Grzegorz Kukowka, Szymon Grosiak, Kowalczyk – 27 osób
Informacje z wyjazdu: odwiedzenie Gerlachowego grobu.  

 2.
Data: 4.04.09
Trasa: Kalety-Tarnowskie Góry-Miasteczko Śląskie-Kalety – 50 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Jakub Kukowka, Karolina Mazur, Katarzyna Kukowka, Marcin Kampa, Jessica Loewe, Anna Buczek, Dariusz Suchara, Iwona Suchara, Danuta Kopyciok, Adrian Ratajczyk, Izabela Król, Adrianna Potempa, Dorota Spałek, Ewelina Nolbert, Robert Zowada, Daniel Marczak, Damian Marczak, Sebastian Gruca, Dawid Ochman, Jacek Mazur, Ola Opiełka, Julia Kolano, Angelika Mielczarek, Szymon Grosiak, Mateusz Makles, Kowalski, Musik – 28
Informacje z wyjazdu: zwiedzanie zabytków Tarnowskich Gór i Miasteczka Śląskiego  

3.
Data: 5.04.09
Trasa: wyścigi terenowe na Jędrysku
Typ: wyścigi
Uczestnicy: Dawid Ochman, Radosław Jelonek, Mirosław Mielczarek, Paweł Borek, Arkadiusz Saternus, Damian Marczak, Daniel Marczak, Adriana Potempa, Piotruś, Robert Zowada, Łukasz Jeziorski, Michał Plaza, Sebastian Gruca, Ziom, Dominika Kubica, Syntia Spałek, Paweł Skop, Adrian Ulfik, Ania Kotala, Jej mąż, Mariusz Nowakowski, Marcin Rajczyk – 22 osoby
Informacje z wyjazdu:

4.
Data: 19.04.09
Trasa: Kalety – Woźniki – Koziegłowy - Koziegłówki – Lgota Górna – Nowa Wieś Żarecka – Oczko – Miłość – Gężyn – Mzyki – Czarny Las – Lubsza – Psary – Piasek – Kalety - 70 km
Typ: rajd (31 Urodzinowy Zlot Klubu M-2 Myszków)
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Marcin Rajczyk, Kamil Czaja, Adriana Potempa, Dorota Spałek, Izabela Król, Katarzyna Kukowka, Anna Buczek, Jesica Loewe, Dawid Ochaman – 10 osób
Informacje z wyjazdu: zwiedzane obiekty tj. jezioro Porajskie
Osiągnięcia: II m. Kamil Czaja w wiązaniu buta na czas

5.
Data: 25-26.04.09
Trasa:
Dzień I: Kalety – Brusiek – Tworóg – Wielowieś – Toszek – Niewiesze – Łany – Rudziniec – 50 km
Dzień II: Rudziniec – Bojszów – Rachowice – Kozłów – Łabędy – Pyskowice – Łubie – Jesiona – Połomia – Brynek – Hanusek – Mikołeska – Kalety – 60 km
Typ: rajd ( Rajd Młodzieżowy – TKK im. Wł. Huzy w Gliwicach)
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Krzysztof Borek, Patryk Rogocz, Radosław Jelonek, Jakub Walczak, Adriana Potempa, Daniel Marczak, Damian Marczak, Danuta Kopyciok, Marcin Rajczyk, Robert Zowada, Przemysław Wicher, Daniel Szołtysik, Sebastian Gruca, Dawid Baron, Kajetan Konieczny, Jessica Loewe, Sebastian Howaniec, Oliwia Howaniec, Klaudia Mazur, Iza Król, Dorota Spałek, Dawid Ochman, Paweł Kubiak, Marcel Łuczyński, Czesław Zowada – 26 osób
Informacje z wyjazdu: zwiedzane obiekty tj. drewniane kościółki w Bruśku, Rudzińcu, Bojszowie, pałac w Tworogu, dworek z parkiem w Wielowsi, zamek w Toszku, pałace w Brynku i Łubiu;
Osiągnięcia: II m. Jakub Walczak w jeździe na orientację, III m. Dawid Ochman w jeździe na orientację, I m. Krzysztof Borek w konkursie krajoznawczym w kat. starszej, II m. Adriana Potempa w konkursie krajoznawczym w kat. starszej, III m. Patryk Rogocz w konkursie krajoznawczym w kat. Młodszej, I m. Daniel Marczak w torze przeszkód w kat. chłopców starszych, II m. Sebastian Howaniec w torze przeszkód w kat. chłopców starszych, III m. Damian Marczak w torze przeszkód w kat. chłopców starszych, I m. Jakub Walczak w torze przeszkód w kat. chłopców młodszych, I m. Danuta Kopyciok w torze przeszkód w kat. Dziewcząt. I m. w konkursie drużynowym.

6.
Data: 1.05.09
Trasa: Kalety – Brusiek - Piłka - Kalety – 30 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Dorota Spałek, Ewa Ordon, Angelika Mielczarek, Ewelina Nolbert, Adriana Potempa, Dawid Mazur, Danuta Kopyciok, Agnieszka Kopyciok, Kinga Potempa, Daniel Marczak, Damian Marczak, Krzysztof Marczak, Anna Kubiak, Paweł Kubiak, Czesław Zowada, Robert Zowada, Michał Plaza, Dawid Baron, Daniel Zowada, Anna Buczek, Marta Błaszczyk, Ola Kopaczewska, Kamil Czaja, Bartosz Krus, Nina Kopyciok, Franciszek Kopyciok, Jakub Kopyciok, Krzysztof Kopyciok, Adrian Ulfik, Blandyna Kubiak, Katarzyna Kukowka, Grzegorz Kukowka, Ewa Kokosińska, Bogdan Kubiak, Marian Prudlik, Józef Prudlik, Gabriela Kot, Andrzej Kot, Szymon Neuman, Jarosław Neuman, Monika Neuman, Piotr Pietrek, Anna Pietrek, Andrzej Pietrek – 44 osób
Informacje z wyjazdu: konkurs zabawowy, pieczenie kiełbasek, wręczenie medali – impreza o charakterze piknikowym.

7.
Data: 9.05.09
Trasa: Kalety - Woźniki – Gniazdów – Koziegłowy – Żarki Letnisko – Żarki – Leśniów – Kotowice – Podlesice – Morsko – Rzędkowice – Góra Włodowska – Światowit – Gruchla – Mrzygłód – Franulka – Huba – Będusz – Huta Stara – Pińczyce – Zabijak – Winowno – Cynków – Dąbrowa Wielka – Dąbrowa Mała – kol. Woźnicka – Zielona - Kalety – 120 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Iwona Suchara, Dariusz Suchara, Daniel Marczak, Adriana Potempa, Dawid Borek, Kamil Czaja, Jacek Mazur, Paweł Łukasik, Marta Błaszczyk – 10 osób
Informacje z wyjazdu: zwiedzanie rezerwatu Góra Zborów, źródełka w okolicach Podlesic, zamek w Morsku, mini zoo w Morsku, Skałki Rzędkowickie  
 
8.
Data: 24.05.09
Trasa: Kalety – Tarnowskie Góry – Zbrosławice – Kamieniec – Szałsza – Gliwice – Czechowice – Przezchlebie – Kamieniec – Zbrosławice – Laryszów – Rybna - Pniowiec - Kalety – 75 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Ewelina Nolbert, Dorota Spałek, Iza Król, Ewa Ordon, Jacek Mazur – 6 osób
Informacje z wyjazdu: zwiedzanie Palmiarni w Gliwicach, parku w Kamieńcu, boiska z sztuczną nawierzchnią w Kamieńcu, obserwatorium astronomiczne w Kamieńcu, kąpielisko w Czechowicach.

9.
Data: 31.05.09
Trasa: Kalety – Pniowiec – Strzybnica – Rybna – Laryszów - Zbrosławice – Kalety – 50 km
Typ: rajd(Święto Roweru – organizowane przez TKK im. Wł. Huzy w Gliwicach)
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Jacek Mazur, Danuta Kopyciok, Nicola Lipińska, Natalia Lipińska – 5 osób
Informacje z wyjazdu: Uczestnictwo w rajdzie i gra w mini golfa w Laryszowie.
Osiągnięcia: III m. w żółwiej jeździe w swojej kategori Nicola Lipińska, II m. w żółwiej jeździe w swojej kategori Jacek Mazur, I m. w swojej kategorii w konkursie rzutów dętkami – Nicola Lipińska

10.
Data: 11-14.06.09
Trasa:
Dzień I: Kalety – Koziegłowy – Koziegłówki – Osiek – Pińczyce – Żelisławice – Rokitno Szlacheckie – Niegowonice – Chechło – Klucze - Olkusz (85 km)(25 uczestników)
Dzień II: Olkusz – Rabsztyn - Pazurek – Jaroszewice - Klucze – Olkusz(40 km) (12 uczestników)
Dzień III: zwiedzanie Olkusza (25 uczestników)
Dzień IV: Olkusz – Rodaki – Ogrodzieniec – Podzamcze Ogrodzienieckie – Łazy – Ciągowice – Siewierz – Zendek – Kalety (80 km) (25 uczestników)
Typ: wycieczka 4-dniowa
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Daniel Marczak, Agnieszka Kozok, Robert Spyra, Ola Dratnal, Piotr Jańczyk, Dawid Baron, Łukasz Baron, Kajetan Konieczny, Hanna Watoła, Kinga Potempa, Daniel Zowada, Adriana Potempa, Anna Saternus, Marcin Rajczyk, Mariusz Nowakowski, Małgorzata Makles, Dariusz Bonk, Ewelina Ziob, Ewa Ordon, Ewelina Nolbert, Oliwia Howaniec, Dorota Spałek, Dariusz Suchara, Iwona Suchara – 25 osób
Informacje z wyjazdu: zwiedzane obiekty: liczne ostańce i jaskienie, pustynia Błędowska od strony Chechła, skałki Niegowonickie, ruiny zamku w Rabsztynie, pustynia Błędowska od strony Kluczy, muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu, kościół i zabudowania rynku w Olkuszu, Zamek w Podzamczu Ogrodzienieckim.

11.
Data: 12.07.09
Trasa: Kalety – Mikołeska – Boruszowice – Hanusek – Brynek – Pniowiec - Kalety – 40 km
Typ: rajd(Poznajemy Ziemię Tarnogórską - Brynek)
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Iwona Suchara, Dariusz Suchara, Robert Zowada, Jacek Mazur, Jakub Kopyciok, Bogdan Kubiak, Anna Kubiak, Dominika Kubica, Damian Marczak, Daniel Marczak, Dorota Spałek, Ewelina Nolbert, Adriana Potempa, Mariusz Nowakowski, Anna Saternus, Paweł Kubiak, Blandyna Kubiak, Agnieszka Kopyciok, Danuta Kopyciok, Arkadiusz Kopyciok, jego żona, Anna Popławska, Brygida Popławska, Sławomir Popławski, Katarzyna Popławska, Barbara Popławska, Sabina Łotocka, Anna Łotocka, Denis Mazur, Karina Mazur, Marta Mazur, 2 osoby, Mirosława Bonk – 35 osób
Informacje z wyjazdu: Impreza piknikowa w nadleśnictwie w Brynku,
Osiągnięcia: I m. w żółwiej jeździe Jakub Kopyciok, II m. w żółwiej jeździe Denis Mazur, III m. w żółwiej jeździe Arkadiusz Kopyciok

12.
Data: 14-22.07.09
Trasa: Kalety – Grunwald - Łeba – 930 km
Typ: obóz wędrowny
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Robert Gatys, Jakub Kopyciok, Karol Bodora – 4 osoby
Trasa:

Dzień I 14.07.09: Kalety – Strumiany k. Widawy
Zwiedzane miejsca: Załęczański Park Krajobrazowy z Jaskinią Szachownica, Radoszewice

Szczegóły trasy
Kalety – Koszęcin – Boronów – Konopiska – Blachownia – Kłobuck – Miedźno – Działoszyn (lewo)– Siemkowice – Radoszewice – Osjaków – Rychłocice – Burzyków – Strumiany k. Widawy.

Dzień II 15.07.09: Strumiany k. Widawy – Brdów
Zwiedzane miejsca: Jezioro Jeziorsko, Sieradz

Szczegóły trasy:
Strumiany k. Widawy – Sieradz – Warta – Brzeg – Księża Wólka – Balin - Uniejów – Dąbie – Grzegorzew – Sokołowo – Brdów

Dzień III 16.07.09: Brdów - Okonin
Zwiedzane miejsca: Nieszawa, Lubraniec, Brześć Kujawski

Szczegóły trasy:
Brdów – Brześć Kujawski – Nowa Wieś – Dubielewo – Kazimierzewo – Mikanowo – Nieszawa – Okonin

Dzień IV 17.07.09: Okonin - Grunwald
Zwiedzane miejsca: Golub Dobrzyń, Brodnica

Szczegóły trasy:
Kijaszkowo – Sitno – Golub-Dobrzyń – Szafarnia – Osiek – Brodnica – Lidzbark – Tuczki – Dąbrówno - Grunwald

Dzień V 18.07.09: Grunwald nocleg nad jeziorem
Zwiedzane miejsca: Udział w Inscenizacji Bitwy Pod Grunwaldem

Dzień VI 19.07.09: Grunwald - Kwidzyń
Zwiedzane miejsca: Prabuty, Kwidzyń

Szczegóły trasy:
Grunwald – Lubawa – Iława – Susz – Prabuty - Kwidzyn

Dzień VII 20.07.09: Kwidzyń - Charzykowy
Zwiedzane miejsca: Chojnice, PN Borów Tucholskich

Kwidzyn – Smętowo Graniczne – Osie – Tuchola – Chojnice – Charzykowy

Dzień VIII 21.07.09: Charzykowy - Łeba
Zwiedzane miejsca: Bytów, Jasień, Lębork

Szczegóły trasy:
Charzykowy – Bytów – Jasień – Oskowo – Lębork - Łeba

Dzień IX 22.07.09: Łeba
Zwiedzane miejsca: Nasze piękne morze, Słowiński PN
Łeba – ruchome wydmy – Łeba

13.
Data: 9-16.08.09
Trasa:
Dzień I(sobota) 9.08.09: wycieczka po okolicach Żar – 15 km
Dzień II: Żary – Mirostowice Dolne – Iłowa – Gozdnica – Przewóz – Bogumiłów - Żary – 80 km
Dzień III: Żary – Jasień – Lubsko – Nowa Rola - Żary – 50 km
Dzień IV: Żary – Żagań – Siodło – Żary – 40 km
Dzień V: Żary – Przewóz – Podrosche – Bad Muskau – Łęknica – Niwica – Bogumiłów – Olbrachtów - Żary – 90 km
Dzień VI: Żary – Złotnik – Gorzupia – Nowogród Bobrzański – Białowice – Biedrzychowice - Żary – 60 km
Dzień VII: Żary – Lubsko – Biecz – Brody – Gręzawa – Dębinka - Brzostowa – 70 km
Typ: rajd (58 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK Żary 2009 )
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Jakub Kukowka, Maria Kukowka, Katarzyna Kukowka, Adrian Gatys, Rafał Gatys, Jessica Loeve, Sandra Brol, Zbigniew Mainka, Danuta Piosek, Sebastian Piosek – 11 osób
Informacje z wyjazdu: zwiedzaliśmy następujące obiekty: zespół pałacowo-parkowy w Żaganiu, wieża głodowa w Przewozie, zabytki rynku w Żarach, kościół farny w Żarach, zespół pałacowo-parkowy w Żarach, zamek w Żarach, park Mużakowski, zabytkowe kościoły romańskie, sosna ośmiornica, pałace w Bieczu i Brodach, zabytki Lubska, Jasień, obóz jeniecki Stalag. Biblioteka Augustiańska w Żaganiu  
Osiągnięcia: 2 m. Rafał Gatys w torze przeszkód.

14.
Data: 26.09.09
Trasa: Kalety – Brusiek – Piłka – Kokotek – Posmyk – Pusta Kuźnica – Kalety – 45 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Jacek Mazur, Natalia Lipińska, Nicola Lipińska – 4 osoby
Informacje z wyjazdu: zwiedzanie mini Zoo w Posmyku, uroczysko w Krywałdzie.


Informacje z wyjazdu: podziwianie uroków jesieni, rezerwat Jeleniak Mikuliny, Okolice Silesiany  

15.
Data: 27.09.09
Trasa: dojazd samochodami wyjazd dotyczył głównie udziału w wyścigach
Typ: rajd – wyścigi kolarskie amatorów w Zabrzu
Uczestnicy: Grzegorz Kukowka, Marcin Kampa, Natalia Lipińska, Nicola Lipińska, Maciej Wer, Jacek Mazur – 6 osób
Osiągnięcia: I m. w swojej kategorii Natalia Lipińska, II m. w swojej kategorii Nicola Lipińska, II m. w swojej kategorii Jacek Mazur.

16.
Data: 4.10.09
Trasa: Kalety – Sośnica - Kuczów - Truszczyca - Kalety - 20 km
Typ: wycieczka
Uczestnicy: Martyna Walocha, Grzegorz Kukowka, Jakub Kukowka, Katarzyna Kukowka, Agata Brandys, Patryk Droździok, Bogdan Kubiak, Paweł Kubiak, Jacek Mazur, Karina Mazur, Marta Mazur, Anna Łotocka, Sabina Łotocka, Adriana Potempa, Ewelina Nolbert, Anna Ordon, Ola Kotarska, Stefan Kukowka, Daniel Marczak, Damian Marczak, Kamil Hylla, Robert Zowada, Marcin Rajczyk, Jakub Kopyciok, Weronika Kopyciok, Dawid Borek, Bartosz Krus, Kamil Maruszczyk, Anna Kubiak, Blandyna Kubiak, Jakub Borek, Justyna Borek, Arkadiusz Borek, Krzysztof Kopyciok, Franciszek Kopyciok, Ordon I, Ordon II, Tata Kopyciok, Janina Kopyciok, Robert Spyra, Agnieszka Kozok, Dominika Kubica, Angelika Mielczarek – 43 osób
Informacje z wyjazdu: Zakończenie roku połączone z wspólnymi wspominkami i wspólnym grillowaniem.


Odznaki:
Turysta Krajoznawcza Ziemi Tarnogórskiej – st. Popularny - 21 sztuk
 Jakub Kukowka, Karolina Mazur, Katarzyna Kukowka, Marcin Kampa, Dariusz Suchara, Iwona Suchara, Danuta Kopyciok, Adrian Ratajczyk, Izabela Król, Dorota Spałek, Ewelina Nolbert, Damian Marczak, Sebastian Gruca, Dawid Ochman, Jacek Mazur, Ola Opiełka, Julia Kolano, Angelika Mielczarek, Szymon Grosiak, Mateusz Makles, Tomasz Kowalczyk, Mirosław Musik
Śląska Odznaka Krajoznawcza – st I - 21 sztuk

Jakub Kukowka, Karolina Mazur, Katarzyna Kukowka, Marcin Kampa, Dariusz Suchara, Iwona Suchara, Danuta Kopyciok, Adrian Ratajczyk, Izabela Król, Dorota Spałek, Ewelina Nolbert, Damian Marczak, Sebastian Gruca, Dawid Ochman, Jacek Mazur, Ola Opiełka, Julia Kolano, Angelika Mielczarek, Szymon Grosiak, Mateusz Makles, Tomasz Kowalczyk, Mariusz Musik

Regionalna Odznaka Krajoznawcza – st. Brązowy - 21 sztuk

Jakub Kukowka, Karolina Mazur, Katarzyna Kukowka, Marcin Kampa, Dariusz Suchara, Iwona Suchara, Danuta Kopyciok, Adrian Ratajczyk, Izabela Król, Dorota Spałek, Ewelina Nolbert, Damian Marczak, Sebastian Gruca, Dawid Ochman, Jacek Mazur, Ola Opiełka, Julia Kolano, Angelika Mielczarek, Szymon Grosiak, Mateusz Makles, Tomasz Kowalczyk, Mariusz Musik
Przyjaciel Łużyc – 9 osób
Grzegorz Kukowka, Jakub Kukowka, Jessica Loewe, Zbigniew Mainka, Rafał Gatys, Adrian Gatys,
 Sebastian Piosek, Katarzyna Kukowka, Maria Kukowka
Odznaka szlakami Jana Nepomucena w stopniu brązowym
Grzegorz Kukowka
Szlakami Zamków w Polsce w st. Brązowym
Grzegorz Kukowka
Kolarska Odznaka Turystyczna w stopniu brązowym
Katarzyna Kukowka, Sebastian Piosek, Angelika Mielczarek, Ewelina Nolbert, Aleksandra Opiełka, Dorota Spałek
Odznaka Szlakami Władysława Huzy
Grzegorz Kukowka
Odznaka Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce w stopniu popularnym
Grzegorz Kukowka
 Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza
Katarzyna Kukowka, Ewelina Nolbert, Dorota Spałek

 




Dodaj komentarz do tej strony:
Twoje imię:
Twoja wiadomość:

Witamy na naszej stronie!!!  
   
Reklama  
   
Karta zgłoszeniowa  
  http://chomikuj.pl/anius992/karta+zg*c5*82oszeniowa,2556197664.doc  
Dzisiaj stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (8 wejścia)
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=